...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Dňa 10.6.2017 sa súťažné družstvo dorastencov zúčastnilo okresnej súťaže v Dobrej a v súčte časov z...

Stránky

OS KR HaZZ Trenčín oznámilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov požiar v lesnom poraste v katastri...
Člen DHZ Soblahov Mikuláš Krátky ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému...
Člen DHZ Soblahov Mikuláš Krátky ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov Bc. Michalovi Šedivému...
Zástupca starostu obce Soblahov vyžiadal prostredníctvom veliteľa DHZO Bc. Michala Šedivého,...
Veliteľ DHZO Soblahov prijal oznámenie o udalosti z OS KR HaZZ Trenčín (kl.150 ). Následne SMS...

Stránky

sprava-7-2020

Starosta obce Soblahov oznámil telefonicky žiadosť o technický zásah, išlo o nebezpečné stromy pri ceste, ktoré ohrozujú bezpečný prejazd na ceste smer Chata pod Ostrým Vrchom. Veliteľ vyhlásil členom poplach pomocou sms notifikácie. Na výjazd bolo určené vozidlo Iveco Daily 1+4. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad, jazda bez použita Vrz. Po príchode na miesto udalosti VZ sa oboznámil so situáciou. Na dvoch stromoch boli zachytené spadnuté konáre z iných stromov. Konáre nebezpečne vyseli nad cestou a z dôvodu väčšej váhy konárov sa aj stromy nakláňali nad vozovku. VZ rozhodol, že stromy budú zrezané celé pre bezpečnosť zasahujúcich ako aj bezpečnosť premávky. Pomocou nastavovacieho rebríka bolo na strom uvazané lano na kontrolovaný pád stromu. Následne boli stromy zrezané pomocou ručnej motorovej reťazovej píly. Vozovka očistená od konárov. Priemer stromov vo výške 1,3m nad zemou cca 18cm. Pri zásahu nedošlo k poškodeniu prostriedkov ani techniky. Pri zásahu sa nik nezranil. Bola vyhotovená fotodokumentácia. Členovia používali OOPP, ochrana zraku ochranné okuliare, ochrana dýchacích ciest respirátor.