...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
Veliteľovi DHZO Soblahov bola osobne nahlásená udalosť, spadnutý strom do miestneho potoka. Strom...
OS KR HaZZ Trenčín ohlásil jednotke DHZO Soblahov udalosť - taktické cvičenie, požiar SOŠ letecko...
Úspešný projekt roku 2023. Zakúpenie pracovnej obuvi a termoprádla pre členov nášho zboru. ,,...
KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...

Stránky

sprava-6-2021

18.2.2021
OS KR HaZZ Trenčín oznámilo telefonicky veliteľovi DHZO Soblahov udalosť, išlo o pád paraglaidistu v katastry obce Soblahov. Veliteľ vyhlásil poplach členom DHZO prostredníctvom sms notifikácie. Na výjazd bolo určené vozidlo Iveco 1+3. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad za použitia Vrz. Spojenie s OS prostredníctvom súkromného mobilného telefónu. Počas jazdy na miesto udalosti po ceste smer Chata pod Ostrým Vrchom občania navigovali jednotku na presné miesto udalosti. To sa nachádzalo v poli pod vodárňou v miestnom názve Brána. Vozidlo iveco bolo odstavené na spevnenej polnej ceste. K zránenému bolo treba prejsť pešo po rozbahnenom poli. Členovia zboru so sebou vzali z vozidla lekarničku, krčný límec a nosidlá. Osoba sa nachádzala asi 200m od vozidla v poli. Po príchode na mieste sa nachádzala postihnutá osoba, jeho družka a náhodný cyklista. Zranená osoba ležala na ľavom boku pripútaná k paraglaidu. Sťažovala sa na bolesť celého tela. Bez viditeľných vonkajších zranení. Členovia zboru začali ihneď s predlekárskou pomocou. Bol nasadení krčný límec. Za pomoci nosidiel Spine Board bol postihnutý opatrne pretočení na chrbát na spevnenú podložku. Bol odstrojení od paraglaidu, na to bolo treba prerezať šnúry na postroji a aj padáku. Po príjazde jednotky OR TN čelenovia ďalej spolupracovali na stabilizácii pacienta. Na miesto zásahu plileteľ vrtuľník záchrannej služby. Členovia navigovali vrtuľník na pristánie. Bola padaná asistencia lekárovi. Po preložení na nosidlá, členovia pomohli pacienta odniesť do vrtuľníku. Zariadenie paraglaid bolo po dohode s políciou uskladnené na hasičskej zbrojnici Soblahov. Po zásahu sa členovia za pomoci vozidla OR TN očistili od nánosov blata na výstroji a tektiež boli očistené použité prostriedky. Po zbalení sa jednotka vrátila na základňu, miesto udalosti bolo odovzdané polícii.