...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Starosta obce Soblahov na žiadosť rodiny nezvestnej osoby po  telefonickom dohovore s predsedom DHZ...
OS KR HaZZ Trenčín vyhlásilo jednotke DHZO Soblahov poplach - dopravná nehoda troch nákladných...
KOS ZZS Trenčín oznámilo veliteľovi jednotky telefonicky udalosť, pomoc osobe s podozrením na...
Obyvateľ obce Soblahov ohlásil veliteľovi jednotky DHZO Soblahov udalosť - rozliaty olej po poruche...

Stránky

sprava-34-2021

Predseda DHZO Soblahov vyhlásil poplach členom pomocou sms notifikácie. Išlo o technický zásah prepadnutá strecha rodinného domu v Soblahove 37. Na výjazd bola určená technika Iveco 1+6. Jazda na miesto zásahu bez problémov, spojenie s OS KR HaZZ TN prostredníctvom mobilného telefónu. Jazda bez použitia Vrz. Po príjazde na miesto bolo prieskumom zistené, že sa jedná o prepad strechy na rodinnom dome. Rodinný dom v tvare kocka, prepad bol nad izbou v hornom poschodí. Strecha v konštrukcii drevenné nosné trámy, izolácia a beton. Členovia na príkaz VZ zasahovali v OOPP, najmä prilba a rukavice. Postupne bola strešná izolácia a beton odstraňovné z izby a strechy. Na miesto boli VZ cez OS povolané posilové jednotky. DHZO Opatovce a DHZO Trenčianska Turná. Po príjazde jednotiek sa vytvorila takzvaná živá reťaz a sutiny boli vynášané na voľné priestranstvo. Drevenné nosníky boli odstránené pomocou motorovej píly. Po odtránení sutín bola na otvor natiahnutá plachta. Po skončení prác a zbalení prostriedkov sa jednotky vrátili na svoje základne. Zo zásahu bola vyhotovená fotodokumentácia, nedošlo k poškodeniu prostriedkov ani techniky, nedošlo k zraneniu zasahujúcich.