...
Dňa 18.6.2017 sa družstvo dorastencov po vyhratom okresnom kole zúčastnilo na Krajskej  súťaži v  ...
15. ročník súťaže v hasičskom športeO PUTOVNÝ POHÁR PRIMÁTORA MESTA TRENČÍN 6.8.2016LP - 22,57 PP...
V dňoch 29. a 30. apríla 2016 sme sa  vo Výcvikovom centre Hasičského a záchranného zboru Lešť...

Stránky

Rozhodli ste sa darovať vaše 2% z daní pre nás. Percentá, ktoré venujete pre Dobrovoľný hasičský...
Veliteľovi DHZO Soblahov bola osobne nahlásená udalosť, spadnutý strom do miestneho potoka. Strom...
OS KR HaZZ Trenčín ohlásil jednotke DHZO Soblahov udalosť - taktické cvičenie, požiar SOŠ letecko...
Úspešný projekt roku 2023. Zakúpenie pracovnej obuvi a termoprádla pre členov nášho zboru. ,,...
KOS ZZS Trenčín oznámilo telefonicky valiteľovi DHZO Soblahov udalosť išlo o zdravotnícku pomoc s...

Stránky

sprava-15-2020

Operacný dôstojník Mestskej polície Trenčín telefonicky požiadal veliteľa DHZO Soblahov o pomoc pri odstraňovaní následkou po silnej búrke. Miesto udalosti sa malo nachádzať v Trenčíne na ulici Halalovka, popisné čísla vchodov bytových domov č:29 a 31. Veliteľ DHZO Soblahov vyhlásil poplach členom pomocou sms notifikácie. Na výjazd boli určené sily a prostriedky Iveco Daily s protipovodňový vozík 1+3 a CAS 32 Tatra 815 1+3. Jazda na miesto udalosti prebehla bez závad. Jazda za použitia VRZ. Po príjazde na ohlásené miesto sa VZ oboznamil so situáciou. Obyvatelia bytového domu upresnili VZ udalosti počas búrky. VZ rozhodol vozidlo Tatra poslať nazad do obce Soblahov. Starosta obce telefonicky požiadal o pomoc pri odstraňovaní následkov búrky. Vozidlo Tatra 1+3 sa presunulo do Soblahova a likvidovalo nánosy blata a čistili vozovky. Vozidlo Iveco zostalo na mieste udalosti na ul. Halalovka. VZ si cez OS vyžiadal na miesto hliadku PZ. Policia bola nápomocná pri zisťovaný majiteľov osobných vozidiel potrebných na preparkovanie. Boli otvorené kanálové vpusty a následne nad ne boli umietnené kontajnery na odpad, pre prípad ohrozenia pádu. Bytové domy boli skontrolované a obyvatelia poučený. Prostredníctvom OS si na miesto udalosti VZ vyžiadal miestu jednotku DHZO, Opatová. Miesto udalosti boli odovzdané polícii. Následne sa jednotka DHZO Soblahov presunula do obce Soblahov. Po skontorlovaní obce a zistení, že sa nejedná o daľšiu mimoriadnu udalosť sa jednotka vrátila na základňu. Pri zásahu nedošlo k poškodeniu techniky a nik nebol zranený.